MAXI

MAXIN NÄYTTELYT

VALTTI

VALTIN NÄYTTELYT KAMERAN KERTOMAA



MAXI
N NÄYTTELYT
2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009

Helsinki KV 7.12.2014
VOITTAJA
Terje Lindström, Norja

VAL-ERI2 SA PU2 VARACA

Handleri: Mona Mahkonen
 
   
Helsinki KV 6.12.2014
WINNER

Reia Leikola-Waldén

VAL-ERI3 SA PU3


Handleri: Mona Mahkonen
   
Kuhmo RN 17.8.2014
Helin Tenson

VAL-ERI1 SA PU1 ROP

Handleri: Katja Käräjähonka

   
Helsinki KV 8.8.2014
Maailman voittaja
Ole Staunskja
er, Tanska

VAL-EH

Handleri: Mona Mahkonen

   
Kuopio KV 3.8.2014
Irina Poletaeva

VAL-ERI2

Handleri: Katja Käräjähonka

   
Kuopio KV 2.8.2014
Massimo In
zoli, Italia

VAL-ERI3

Handleri: Katja Käräjähonka

   
Kuopio KV 1.8.2014
Gert Christensen, Tanska

VAL-ERI3 SA PU3

Handleri: Krista Savolainen

   
Ristiina KR 19.7.2014
Monika Kuriata-Okarmus

VAL-ERI2 SA PU2

Handleri: Katja Käräjähonka

   
Oulu KV 12.7.2014
 Shaun Watson, Kypros

VAL-ERI3 SA PU3

Handleri: Marika Siltavirta
   
Juva RN 6.7.2014
Marianne Holm

VAL-ERI1 SA PU1 ROP

Handleri: Krista Savolainen
   
Kotka KV 15.6.2014
Rune Lysgaard, Norja

VAL-ERI2 SA PU2 VARACA

Handleri: Katja Käräjähonka
   
Kouvola 14.6.2014
STD ry Erikoisnäyttely
Matti Pakarinen, Iso-Britannia

VAL H

Handleri: Katja Käräjähonka
   
Joensuu KR 18.5.2014
Andrzej Szutkiewicz, Puola

VAL-ERI2 SA PU2

Handleri: Krista Savolainen

   
Joensuu 17.5.2014
STD ry Värinäyttely
Yvonne Gerrits

AVK2 KP PU2


Handleri: Krista Savolainen
   
Joensuu KV 17.5.2014
Marie-Josee Melchior, Luxemburg

VAL-ERI2 SA PU2 VARACA

Handleri: Jouni Boman

   
Imatra KV 21.4.2014
Myrna Shiboleth, Israel

VAL-ERI2

Handleri: Krista Savolainen

   
STD ry TOP 20 (Lahti) 20.4.2014

Vuoden 2013 20 parhaiten sijoittunutta tanskandoggia kisasivat keskenään 3 tuomarin suorittaessa arviotaan.

Maxin handlerina Krista Savolainen :)
   
Eno RN 9.3.2014
Juha Putkonen

VAL-ERI1 SA PU1 ROP

Handleri: Katja Käräjähonka

   
Jyväskylä KV 23.2.2014
Dagmar Kenis Pordham, Englanti

VAL-ERI1 SA PU1 CACIB ROP

Handleri: Katja Käräjähonka

   
Tuusniemi RN 16.2.2014
Zorica Salijevic, Ruotsi
Ryhmätuomari: Milivoje Urosevic, Serbia

VAL-ERI1 SA PU1 ROP & RYP 2

Handleri: Katja Käräjähonka & Krista Savolainen

ROP & RYP2
   

Joensuu RN 1.2.2014
Paavo Mattila

VAL-ERI1 SA PU1 ROP

Handleri: Katja Käräjähonka

   
Kajaani KV 11.1.2014
Tino Pehar, Kroatia

VAL-ERI2

Handleri: Jouni Boman

   

 


WebDesign JoHa
Copyrights Minna Kareinen